Hamsík bebombázta, harcban a továbbjutásért Szlovákia!

""

A 32. percben a Manchester Cityt is megjárt Vladimir Weiss tekert szépen a hosszú alsóba, miután két orosz védőt is elküldött borért.

Még a szünet előtt rátettek egy lapáttal a szlovákok, a 45. minutumban Marek Hamsík hatalmas kapufás góllal kápráztatta el a pár éve átadott lille-i stadion közönségét.

Az oroszok már csak későn, tíz perccel a vége előtt tudtak szépíteni egy ragyogó Glusakov-fejesből (Satov-beívelés után).

Glusakovnak megadatott a lehetőség az egyenlítésre is, ám csúnyán elpuskázta ezt, amikor 16-ről, viszonylag tisztán lőhetett kapura.

A szlovák siker eredeményeképpen a magyar válogatotthoz hasonlóan Wales is egy győzelemre került a nyolcaddöntőtől, igaz Bale-ékre húzós meccs vár csütörtök délután Anglia ellen.

Labdarúgó Eb, B-csoport, 2. forduló
Oroszország-Szlovákia 1-2 (0-2)
Lille, Stade Pierre-Mauroy, vezette: Damir Skomina (szlovén).

Oroszország: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij, Sennyikov – Neustädter (Glusakov, 46.), Golovin (Mamajev, 46.) – Kokorin (Sirokov, 75.), Satov, Szmolov – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij.
Szlovákia: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Pecovsky, Hamsík – Mak (Duris, 80.), Duda (Nemec, 67.), Weiss (Svento, 72.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák.

G.: Glusakov (80.), ill. Weiss (32.), Hamsík (45.)
Sárga lap: Durica (46.)

Csütörtökön játsszák: Anglia-Wales, 15 órától.

A B-csoport állása:
1. Wales 3 pont (2-1), 2. Szlovákia 3 (3-3), 3. Anglia 1 (1-1), 4. Oroszország 1 (2-3).

Eb 2016 – menetrend, tabellák, összefoglalók, és a góllövőlista egy helyen!